AgEnDa z.s. | Milník pro energetickou transformaci států střední a východní Evropy

 
 
 

AgEnDa o. s. » Aktuality » Milník pro energetickou transformaci států střední a východní Evropy

Milník pro energetickou transformaci států střední a východní Evropy

02.11.2017

Dvě stovky účastníků z jedenácti zemí se předposlední říjnový týden setkali v Praze na mezinárodní konferenci organizované v rámci nově vzniklé platformy CEESEN (Central Eastern European Sustainable Energy Network). Cílem setkání odborníků, zástupců obcí a měst, neziskových organizací a podnikatelů byla výměna zkušeností a diskuze postupů vedoucích k dosažení energetické transformace regionů střední a východní Evropy.

Na konferenci konané ve dnech 19. a 20. října vystoupilo více jak 25 řečníků, kteří představili úlohu různých sektorů a aspektů, které s problematikou souvisí. V rámci několika paralelních sekcí a panelových diskuzí byly představeny konkrétní praktické zkušenosti. Účastníci získali náhled na bezpočet procesů a prakticky ověřených přístupů, které jsou nutné k akceleraci přechodu na udržitelný rozvoj regionů a komunit.

Největší pozornost si zasloužila prezentace projektu Český ostrovní dům, který za dobu své krátké existence dokázal nejen získat řadu prestižních ocenění, ale zejména vytvořit rozsáhlou komunikační platformu a komunitu partnerů společně zaměřených na projekty a řešení udržitelného bydlení.

Akce přinesla také aktuální informace o novém způsobu řízení Energetické unie a to jak ze strany WWF (Alex Mason), tak i ze strany Evropské komise (Sébastien Occhipenti). Frédéric Boyer z Covenant of Mayors zdůraznil roli obcí a měst v energetické transformaci naší komunity.

Více o platformě CEESEN – www.ceesen.org
Více o konferenci – http://ceesen.org/conference

 
 
 
 

 
 
 

© AgEnDa 2004 - 2024